Kui me oleks tahtnud turistina siia tulla, oleksime tulnud suvel või sügisel varem. Nüüd hakkab juba külmaks minema ja kuna Montreali elanikel on illusioon, nagu oleks Quebec samasugune lõunamaa, nagu, ütleme, Hispaania, siis ei saa vanemate majade akende ja uste puhul soojustusest eriti rääkida. Või ei, rääkida muidugi võiks, kuid see oleks kenasti ka tänavale kosta, sest meie praeguse korteri kuuest aknast mõned päris lõpuni ei sulgu. Turistina oleks see muidugi äge ja romantiline, a la “Elasin kuu aega Supilinnas!” aga iga päev niiskete akendega korteris ärgata on tegelikult üsna ebaäge.

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Tahtsin hoopis teada anda, et me oleme saanud siin ajutises kohas endale töökoha sisse seada. Selleks on meil kaks lauda, üks selline, nagu pildil näha ja teine selline, nagu pildilt näha pole. Kaks kontoritooli on ka, üks nii massiivne, et see poleks kaadrisse mahtunud ja teine selline, et seda oleks häbi pildile jätta. Kui, siis väga väikeselt ja väga kaugelt.

Kardinaid akendel pole, sest üldiselt vähemalt meie kandi (Villeray) inimesed kardindust eriti ei harrasta. Mõnedel, jah, on palakad akna ees, aga need kipuvad olema pigem valgust varjava kui dekoratiivse eesmärgiga.
Ühesõnaga, kardinaid pole, aga päike käib päev otsa mööda sedasama majakülge. Iseenesest on see lahe, sest valgust on küllaga. Arvutiga töötamiseks on see mõnevõrra tüütu, sestap on minu laua paigutus just täpselt selline nagu pildilt näha.

Internetti saame alumise naabri käest. Julien käis mööda maja esimest ja tagumist treppi, mõõtis oma iPhone’iga (igal teisel on siin iPhone) signaali tugevust ja koputas ustele. Alumistel on unlimited internet (oodake, internetist teeme eraldi postituse) ja nad soostusid meile oma WiFi parooli andma. Parooliks on Password1. Kõik nõudmised täidetud: 8 märki, vähemalt üks suurtäht ja üks number. Miks peaks asja veel keerulisemaks ajama?

See, et internet olemas on, ei tähenda muidugi seda, et see oleks kiire või püsiv. Need on kindlasti kuskil registreerimisankeedil eraldi lahtrid: A – internet, B – stabiilne, C – kiire. Valida saab neist 1 ja see kindlasti ei tohiks olla variant C.
Otsustades speedtest.net tulemuse järgi on naabritel 10/1,5 ühendus. Kohalik teenusepakkuja Videotron müüb sellist paketti hinnaga 50 CAD (~35 €) kuus. Kui tahta 60 GB mahupiirangu asemel piiramatut, siis tuleb juurde panna veel 10-30 CAD, vastavalt paketile.

speedtest

Nii me siin siis töötame ja blogime. Iga 10-15 minuti tagant kaob internett ära. Aitab jaama küljest lahti ühendamine ja uuesti ühendamine. Umbes sada miljon korda päevas. Mõtlesime, et telliks õige siia ajutisse kohta ise korraliku neti ja pärast võtaks selle uude kohta kaasa, aga kuuldavasti kulub ineterneti saamiseks 10 tööpäeva ja paigaldustasu võib olla kuni 50+ CAD. Arvestades seda, mida me seni siin oleme näinud-kuulnud, ei ole meil ka usku sellesse, et saame uude kohta kolides oma teenuse sinna üle viia. Ehk kannatame veel kuu lõpuni ära. Skype’i häälkõned lähevad siiski päris hästi läbi. Fleep aga kukub iga natukese aja tagant maha ja teatab, et ei saa serveriga ühendust, tee midagi.

Ühesõnaga, ärge meilt praegu videokonverentsi veel tahtke. Ja piltide üleslaadimisega on ka kehvapoolne lugu. Kannatust.