Täna kutsume teid jalutuskäigule. Allpoolt leiate video, kus on näha eilseid hetkekesi teelt kodust meie kohalikku poekesse ja tagasi. Ei maksa lasta end eksitada päikesest, ratturitest ja jooksjast, keda terav silm ühes kaadris tabada võib – väljas oli krõbe ja tuuline ilm. Termomeeter näitas -17 ja kui tuulekülm ka arvesse võtta, tervelt -30. Kohalikku inimest, nagu näha, see aga ei heiduta. Ikka kaevatakse ratas lume seest välja või tõmmatakse selga jooksudress. Minu sõrmed aga jäätusid ja tuul puhus silmad vett täis, nii et ega ma alati näinud, kuhu kaamera parasjagu sihtis.

Õnnelikul kombel leidis eile lahenduse ka meid ammu vaevanud küsimus –  kes pargib toidupoe ette kõige kitsamasse kohta alati kolmerattalise käruga ratta? Tabasime ratturi teolt! Maasse kaevunud toolide üle me enam ei imesta. Keegi pole neid poole aasta jooksul ära viinud poeesiselt platsilt, nii et küllap on tegu kunstiga.

Lund ei tundu praegu linnas kuigi palju, aga nagu meie tähelepanelik lugeja teab, töötavad siin sajad usinad lumemehed, kes hanged suurtesse kastiautodesse kühveldavad ja minema veavad. Sel aastal oleks selle suurepärase teenuseta Kanada inimesed küll pidanud uruinimesteks (mole people) pidanud hakkama, sest paiguti on alla sadanud kolm meetrit lund. Väidetavalt kolme nädala jooksul. Tõesti, paneb imestama, mis vägi inimesi siin riigis – eriti põhja pool – kinni hoiab. Asi oli mõnda aega tagasi suisa nii hull, et isegi koolid pandi kinni. Võib muidugi ka olla, et nad lihtsalt ei tulnud lahti. Meie aknad näiteks ei tule sageli lahti. Kui on päikeseline ilm, siis sulatab päike jäätunud akendesse esmalt väikesed vaateavad ja siis õige pea sulab lahti ka aken ja saabki tuba õhutada. Pilvise ja sombuse ilmaga õhku ei anta. Õnneks on päikeselisi päevi vähemalt sama palju kui pilves ilmi, kui mitte isegi rohkem.

Ilusa muusika video taustaks laenasime bändilt Triangle Sun.