Täna teeme reportaaži ühest Montreali suurimast pargist, Parc la Fontaine’ist.  Park on saanud nime Kanada esimeseks peaministriks nimetatud Sir Louis-Hippolyte Lafontaine järgi.

Nimelt mõtlesin ühel ilusal päeval, kui parki jooksma jäksin,  et loen kokku kõik oravad, keda pargis kohtan. Et teeks statistikat ja illustreeriks oravateemalist postitust arvuga, mis väljendaks seda oravarohkust, mis mind jätkuvalt üllatab. Olin juba ette rahul selle suure numbriga, mida kõigile esitada saan ja kujutlesin imestunud nägusid. Ei pidanud kaua ootama, kui esimesed karvakäpad platsis olid ja minuga koos sörkisid. Oravake siin, teine seal. Olin jõudnud juba kaheteistkümnenda oravani kui pidin pooleli jätma nii oma oravaloenduse kui ka jooksu. Oravaid oli ühtäkki nii palju ringi sibamas, et võimatu oli neid kokku lugeda. Joosta oleks muidugi edasi saanud – suurem osa teest oli siiski oravavaba – aga otsustasin hoopis telefonivideo tegemise kasuks. Ühel hetkel lugesin puu all kokku 16 oravat.

Üks härra toitis oravakesi pähklitega, eemal olid ka tütarlapsed, kes oravatele midagi suupärast pakkusid ja oravakestest pilti tegid. Samas ei ole kõik kohalikud nii oravasõbralikud ja ei pea oravaid alati tingimata nunnuks. Lehed kirjutavad uudiseid, kus inimesed kurdavad, et oravad jälitavad ja kiusavad pargis inimesi, kisuvad lastel toitu käest ja ronivad kotti. Süüdistatakse inimesi, kes oravaid toidavad. Leidsin ka uudise, kus teatati, et üks mees oli saanud $455 trahvi oravate toitmise eest. Ja noh, on restorane, kes oravaliha pakuvad. Mu lemmik oravauudis on aga see, mis räägib sellest, kuidas tiine orav murdis Montrealis sisse majja ja laamendas seal, nii mis hullu. Sõi ära seebi, valas köögipõranda üle õliga ja näris katki ribikardinad. Õnneks kindlustus maksis kahjud.

McGilli ülikool on üllitanud eneseabi juhise oravate puhuks. Mida teha, kui orav on pööningul või seina sees? Soovitatakse mängida kõva muusikat ja panna pööningule ammoniaagiga immutatud kaltse. Mida teha kui oravad teie taimi söövad? Võta võrk, tee sellest toru ja kaeva ümber taime maasse. Kata toru kangaga. Orav korstnas? Viska korstnasse nöör, las ta ronib üles. Kui ise hakkama ei saa, helistage palun Humane Wildlife Control (514-395-4555).

oravad