Montreali geniaalsused, osa 2.
Metroo on siin nagu metroo ikka, aga vaat need torud, millest metroovagunis kinni saab hoida, on täiesti geniaalsed. Põrandale kinnitub toru nagu toru ikka, aga kuskilt vöökõrguselt jaguneb see kolmeks ning kuni laeni sirutub ühe asemel kolm toru. Umbes nagu haruline puu või nii. Tipptunnil on metroo üsna rahvast täis ja eks enamus neist/meist peab ukse lähedal seisma ja torust kinni hoidma. Kolmeharuline toru lahendab hoobilt probleemi, mis ühistranspordis muidu nii tavaline on – sobival kõrgusel lihtsalt juba on kellegi karvane/higine/soe/külm käsi ja sa pead otsima ebamugavama koha kõrgemalt või madalamalt. Ma ei mäleta, äkki on teistegi suurlinnade metroodes midagi säärast, aga esimese hooga ei turgata meelde. No küllap vast ikka on.

Igatahes, kui Tallinna Linnavalitsusel on vaja ideid ja lubadusi, millega järgmistele valimistele vastu minna, siis lubatagu paigaldada ühissõidukeisse multitorud.

(Vabandatagu udust mobiilipilti, metroos on keeruline leida rahulikult aega kaameraga askeldada, kui rahvas kogu aeg sisse-välja voorib ja vagun rappub.)