Te kindlasti ootasite järjekordset südantlõhestavat lugu sellest, kuidas me peaga vastu pangandusmüüri jookseme? Ei, vastupidi, avastasime midagi, mida võiks taas liigitada Kanada geniaalsuste alla. Täiesti tõsiselt, muide.

Käisime veelkord huvi pärast kaemas pankade pakutavaid teenuseid. Toosama väike Tangerine’i pank, kes palus Marrel lahendada muna-kana paradoksi, pakub üht kavalat teenust nimega Small Sacrifices. Teenuse idee on järgmine.

Oletame, et sul tekib tahtmine osta midagi, mis ei ole hädavajalik, näiteks pitsa, tass kohvi või kinopilet. Kuna ükski neist asjadest ei maksa eriti palju, siis võib sulle tunduda, et ah, tühja, ma ju võin selle väikese summa kulutada. Aga! Sul on telefonis Tangerine’i panga rakendus, kus on teenus Small Sacrifices. Selle asemel, et näiteks 4,50 kohvile kulutada või 15 dollari eest pitsat süüa, võid sa selle raha hoopis säästuarvele kanda. Raha kaob su kontolt ikka, ent poole tunniga mööduva rõõmu asemele, mida tass lahjat kohvi sulle pakuks, koguneb säästuarvele raha.

Rakendus laseb luua sinu personaliseeritud ohverduste nimekirja. Näiteks, et “Ei lähe välja sööma” või “Ei osta nätsu”. Iga kord, kui sa mõttetust kulutusest loobud, saad valida summa, kui palju sa niiviisi kokku hoiad ja selle säästudesse kanda.

Absoluutselt geniaalne. Tutvustav video on neil ka.